Největší a nejstarší národopisná slavnost v západočeském regionu a druhá nejstarší v Čechách se koná ve dnech 14. - 16. srpna 2015.

Mimořádnou událostí letošního ročníku bude samotné zahájení, které bude spojeno se slavnostním odhalením Pomníku bitvy u Domažlic na Baldově (návrší, kde se odehrála husitská bitva r. 1431) a proběhne na tomto místě 14. srpna od 17 hodin. Mezi témata, která protknou některé pořady v hlavní programové nabídce, patří například 90 let od úmrtí Jindřicha Šimona Baara, 60 let Konrádyho dudácké muziky či 60 let společného zpívání sester Kuželkových.

V pořadech se představí všechny významné chodské soubory, nebudou chybět vystoupení Chodského souboru Mrákov, Národopisného souboru Postřekov, Konrádyho dudácké muziky, Domažlické dudácké muziky a mnoha dalších, doplněná o vystoupení sólistů z Chodska i jiných folklorních oblastí ČR i ze zahraničí. Svůj folklor zde letos představí Anglie, Tchai-wan, Turecko a Německo.

Páteční program bude patřit u brány na náměstí Ozvěnám folkloru, kde se představí kapely, které jsou folklorem inspirovány (Cimbal Classic, Mariachi Esquelas, United Flavour). Sobota a neděle pak nabídne více než 50 sólových i komponovaných pořadůna několika scénách, mimo jiné i v rámci nejmladší "Jarmareční scény", která doplní velký staročeský jarmark v centru města.

CHS 2015 upoutávka

 

Nadcházející koncerty