30 let (nejen) písní od cimbálu

Dalibor Štrunc o knize říká: „Je ohlédnutím za řadou situací a skutečností, které jsem během těch třiceti let prožil. Vracím se i zpátky do dětství k muzikantským počátkům a jejich kořenům. Myšlenky se točí nejen kolem kapely, ale hledají i odpovědi na otázky, odkud se berou ty podněty vedoucí k tvorbě hudby a písničkaření od cimbálu. Co nás muzikanty a posluchače svádí na jednu tolik vzájemně obohacující cestu. Jakou roli hrají v našich rozhodnutích rodiče a taky jak si je hudba blízká třeba se sportem. Snažil jsem se psát velmi osobně, hravě a snad i čtivě. Především však pro radost svou i potencionálních čtenářů.“

Součástí knihy je i zpěvník s více než sedmdesáti písněmi, které se nastřádaly v archivu Cimbal Classiku a jejichž autory jsou vedle Dalibora Štrunce i další textaři Alena Binterová a Josef Prudil. Knihu uzavírají i příspěvky našich přátel a muzikantských souputníků, mezi kterými nechybí Slávek Janoušek, Vlasta Redl, Jaroslav Samson Lenk, Nezmaři, Milan „Medvěd“ Kolář, Roman Burián nebo Milan Tesař. Rozsáhlá publikace je rozdělená do dvou nezávislých částí (kniha a zpěvník – 390 a 150 stran) a doplněná bohatou fotodokumentací i barevnými ilustracemi Jaroslavy Fišerové.
P. S. Na konci knihy je QR kód, za pomoci kterého si budou moci majitelé knihy v dohledné době stáhnout bezplatně i audio knihu namluvenou autorem.