Music from Biathlon: Melodies From Around the Globe

250 Kč
S DPH

obsahuje 46 světových melodií

Médium: CD
Počet

Mistrovství světa v biatlonu inspirovalo kapelu Cimbal Classic k novému CD

Cimbal Classic přichystal pro letošní Vánoce novinku, která znovu vybočuje ze zaběhnuté dramaturgie a představí kapelu v novém, tentokrát ryze orchestrálním světle.

Pár dnů před zahájením nové biatlonové sezóny vychází CD nazvané Melodies from around the GlobeMusic From Biatlon 2013 s podtitulem Hudba napříč kontinenty, které je nejenom poctou a vzpomínkou na jeden z největších sportovních svátků v České republice: Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě 2013.

Svým 10. jubilejním albem připomíná brněnská nadžánrová skupina Cimbal Classic atmosféru zahajovacího ceremoniálu ve Vysočina aréně, kde měla tu čest hudebně charakterizovat a identifikovat jednotlivé sportovní výpravy pří zahajovacím defilé. Vznikl tak unikátní projekt, který ukazuje, jak pestrá a zajímavá je hudba všech kontinentů a jak zcela neotřele zazní právě v nástrojovém obsazení a soundu tohoto osobitého souboru. Cimbal Classic vytváří hudebně věrnou iluzi odlišných kultur, a přitom si zachovává originalitu založenou na moravském muzikantském cítění. Díku tomu vedle sebe sourodě znějí známé melodie orientální s těmi, které nám představují svět anglosaské kultury, a rovněž s těmi, které ukazují hudební bohatství takřka celé Evropy.

Více než hodinu trvající nahrávka v instrumentálním esperantu představí známé i méně známé evergreeny 46 zemí v úpravách renomovaného aranžéra a skladatele Karla Cóna a kapelníka Dalibora Štrunce. Zavede posluchače i do míst, kde by zájem o biatlon nečekali.

Tento svého druhu ojedinělý hudební dokument je zajímavý nejen jako nevšední upomínkový artefakt pro biatlonové fanoušky, ale především jako muzikantský relaxační bonbónek, který ve svěžím tempu obletí celý svět a dá poutavě nahlédnout do jeho hudebního bohatství.  

Celkový dojem CD umocňuje i pečlivě vyvedený booklet, který je opatřený zajímavými sportovními fotografiemi zachycujícími atmosféru šampionátu a rovněž česko-anglickou mutací všech doprovodných textů.    

Album produkuje vydavatelství Cimbal Classic ve spolupráci s Českým biatlonovým svazem a v distribuci ho má Indies Happy Trails.

 

Kateřina Štruncová – housle / violin
Kateřina Kovaříková – viola / viola
Rastislav Kozoň – hoboj, zobcové flétny, irská flétna, soprán saxofon / oboe, recorders, whistle, soprano saxophone
Martin Krajíček – mandolina, kytara / mandolin, guitar
Marek Švestka – kontrabas, baskytara / double bass, bass guitar
Dalibor Štrunc – cimbál / cimbalom

Host / Guest
Ctibor Bártek – perkuse / percussion

Výběr a hudební zpracování/Selected and arranged by Karel Cón, Dalibor Štrunc (14, 23, 41)
Total time: 74:32
Recorded – Studio Divadla na Orlí
Sound Engineer – Jan Košulič
Sound Engineer, Mixing, Mastering – Miloš Makovský
Sleeve note – Dalibor Štrunc
Translation – Kristýna Urbánková
Photo – Jef a Tino Kratochvil
Graphic Design – Petr Hloušek
Pruduced by – Dalibor Štrunc
P+C 2013 Dalibor Štrunc
Cimbal Classic – Heydukova 14, 628 00 Brno, Czech Republic, www.cimbalclassic.net
Distribution Indies Happy Trails-Štefánikova 8, 602 00 Brno, Czech Republic, distribuce@indiesrec.cz

 

Booklet

Booklet 

D0011