• Slide number 0
  • Slide number 1
  • Slide number 2
  • Slide number 3

Nejbližší koncerty

Jarní novinka z Líšně

Kniha_Strunc_CC.pngZas voní jarní vánek jak vlídné náručí

a do poštovních schránek zprávu nám doručí……

A je to tak přesně tak, jak v naší písni Jarní, neboť s příchodem prvního dne tohoto podmanivého a obrozujícího ročního období vyšla i kniha 30 let (nejen) písní od cimbálu.

Do opravdového života ji uvedeme v neděli 26. března od 18:00 v Brně na líšeňském Dělňáku společně s další mimořádnou událostí, kterou bude uvedení časosběrného klipu k písni Na líšeňském kostelíčku. Po koncertě bude probíhat autogramiáda podbarvená červeným i bílým vínem a snad i dobrou náladou autora Dalibora Štrunce, který knihu popsal následovně:

„Je ohlédnutím za řadou situací a skutečností, které jsem během těch třiceti let prožil. Vracím se i zpátky do dětství k muzikantským počátkům a jejich kořenům. Myšlenky se točí nejen kolem kapely, ale hledají i odpovědi na otázky, odkud se berou ty podněty vedoucí k tvorbě hudby a písničkaření od cimbálu. Co nás muzikanty a posluchače svádí na jednu tolik vzájemně obohacující cestu. Jakou roli hrají v našich rozhodnutích rodiče a taky jak si je hudba blízká třeba se sportem. Snažil jsem se psát velmi osobně, hravě a snad i čtivě. Především však pro radost svou i potencionálních čtenářů.“

 

Součástí knihy je i zpěvník s více než sedmdesáti písněmi, které se nastřádaly v archivu Cimbal Classiku a jejichž autory jsou vedle Dalibora Štrunce i další textaři Alena Binterová a Josef Prudil. Knihu uzavírají i příspěvky našich přátel a muzikantských souputníků, mezi kterými nechybí Slávek Janoušek, Vlasta Redl, Jaroslav Samson Lenk, Nezmaři, Milan „Medvěd“ Kolář, Roman Burián nebo Milan Tesař.

Rozsáhlá publikace jež je rozdělená do dvou nezávislých částí (kniha a zpěvník - 390 a 150 stran), a doplněná bohatou fotodokumentací i barevnými ilustracemi Jaroslavy Fišerové, se objeví brzy i v nabídce našeho obchůdku. Nejlepší ovšem bude, přijdete-li si ji potěžkat a zakoupit přímo na koncert. Těšíme se v neděli v Brně. Předprodej vstupenek: www.kclisen.cz/predprodej-vstupenek-cimbal-classic/ na www.smsticket.cz a v Copycentrum, Jírova 10, Brno-Líšeň.

P. S. Na konci knihy je QR kód, za pomoci kterého si budou moci majitelé knihy v dohledné době stáhnout bezplatně i audio knihu namluvenou autorem.

Nepřestaň si malovat
Cena CD 289 Kč | MP3 160
Betlém
CD 289 Kč | 2LP 399 Kč | MP3 160 Kč
Vánoce v Rožnově
CD 289 Kč | MP3 160 Kč

Kapelní newsletter

* povinné