Nepřestaň si malovat

250 Kč
S DPH
Médium: CD
Počet

Hudba a její aranžmá Dalibor Štrunc
Texty Alena Binterová (2, 4, 5, 6, 7), Dalibor Štrunc ( 1, 3, 8, 9, 10), Josef Prudil (11, 12)

Cimbal Classic:
Kateřina Štruncová – housle, zpěv
Dalibor Štrunc – cimbál, zpěv
Kateřina Kovaříková – viola, sbory (4, 11)
Rastislav Kozoň – hoboj, soprán saxofon, zobcové flétny, whistle
Martin Krajíček – mandolíny, kytara
Juraj Valenčík – kontrabas, baskytara

Hosté:
Michal Zpěvák – klarinet, soprán saxofon (5, 10, 12), flétna, sopraninová flétna (10)
Martin Jakubíček – klavír
Klára Veselá – akordeon, sbor (11)
Markéta Štruncová – housle
Břetislav Vybíral – violoncello
Anna Múčková – sbory (5, 10, 11)

Nahráno ve studiu „V“ ve Zlíně 2017
Zvuková režie – Petr Vavřík, Marcel Gabriel
Hudební režie – Petr Vavřík, Dalibor Štrunc, Ivo Viktorin
Mix, mastering – Petr Vavřík, Marcel Gabriel
Sleeve note – Jiří Plocek, Dalibor Štrunc
Výtvarné zpracování – Jaroslava Fišerová
Grafické zpracování – Pavel Brabec
Producent – Dalibor Štrunc
P +©2017 Dalibor Štrunc

Vydal Cimbal Classic, Heydukova 14, Brno, 628 00 email: cimbal@seven.cz
Nabídka všech titulů vydavatelství Cimbal Classic na www.cimbalclassic.net
Distribuce: Indies Happy Trails, Štefánikova 8, Brno, 602 00

Nepřestaň si malovat
Cimbal Classic - Kateřina a Dalibor Štruncovi: 25 let

V roce, kdy oslavuje „čtvrtstoletí laskavé hudby“, vydává brněnská nadžánrová kapela Cimbal Classic své jubilejní desáté CD. Obsahuje dvanáct původních, autorských písní, až na jednu výjimku zcela nových. Odkrývají široké možnosti tohoto nezaměnitelného souboru, který se opírá o nadprůměrné řemeslo všech svých muzikantů i hostů a dbá na to, aby melodie i texty písniček byly nápadité a sdělné.
Nové album nazvané Nepřestaň si malovat je bilanční a hutné, a to muzikantsky i obsahově. Cimbal Classic má blízko k folku i folkloru, ale i k vážné hudbě – je pevnou součástí tuzemské hudební scény, v níž zastává ojedinělou pozici. Není zde totiž druhá kapela, která by byla srovnatelná vyspělým způsobem aranžování, hudebním projevem a současně písničkařením „od cimbálu“.
Silné a průzračné melodie cimbalisty Dalibora Štrunce vynikají v bohatém, ale vkusném a neotřelém aranžmá smyčců, dechů, mandolíny, kytary a dalších nástrojů. Všechny jsou propojeny cimbálem.  Nástrojem mnoha barev, melodickým vypravěčem a tvůrcem harmonických ploch v jednom, takže s jeho pomocí vznikly působivé hudební obrazy. Nahrávka se samozřejmě opírá i o barevně sourodý zpěv manželů Štruncových, který dává vyniknout písňovým textům Aleny Binterové, Dalibora Štrunce a Josefa Prudila. To je další silná stránka alb Cimbal Classiku: nadčasové, lyrické, vtipné i přemýšlivé texty, v nichž je vždy touha vypovědět lidské radosti i strasti, najít povzbuzení z moudrosti přírody i věků, pohladit vlídnou „člověčinou“, povzbudit a dát naději.
Autorkou výpravného obalu a originálních obrázků, které korespondují s hudebním obsahem, je brněnská malířka Jaroslava Fišerová. CD bylo natočeno v legendárním zlínském studiu „V“.

Název nového CD „Nepřestaň si malovat“ je výzvou i aktuální zprávou o stavu kapely složené ze špičkových autorů a interpretů. Album vzniklo z těch nejvybranějších ingrediencí, které zkušení hudebníci už v muzice ochutnali, prověřili a naučili se s nimi pracovat jako se vzácným kořením. Při jeho poslechu je znát, že skládají a hrají s velkým potěšením a lehkostí – a o tuto radost a povzbuzení se rádi s posluchači podělí.

Cimbal Classic
D0013